| Goddessss a întrebat:

Părere Samsung galaxy s22?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

E foarte fain. Fac poze cu zoom in natura la insecte mici, sau fac cu zoom la distanta, tip potret la care se adauga automat blur, etc. Culorile si claritatea sunt foarte bune, iar noaptea de asemenea pozele ies mult mai calitativ decat la alte telefoane. Imi place de obicei sa fac poze si la restaurant la felurile de mancare, mai ales ca nu iesim chiar asa des. Este o functie speciala si pentru asta. Pe scurt, abuzez maxim de el cand mi-l da pentru poze. laughing

Filmuletele la fel ies foarte profi daca stii cum sa le faci. Mai este si functia de a salva pe anumite formate pozele (raw, etc), in caz ca vrei apoi sa le prelucrezi profesionist in photoshop sau ceva.

Si ar trebui sa iei in considerare un spatiu suplimentar de stocare, fiindca avand in vedere calitatea pozelor/filmarilor ridicata, vor ocupa foarte mult.

13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Partenerul meu are de mai bine de 1 an si ceva.Pot sa-ti spun cateva aspecte.
Mi-l da adesea sa fac poze, calitatea e foarte buna, zoom-ul iarasi e foarte fain.
Bateria te tine mult (daca ai grija sa fie in intervalul 20-80, niciodata sa depaseasca).

Poti citi aici recenzii : https://www.samsung.com/ro/smartphones/galaxy-s22/reviews/
Pentru jocuri la fel, e bun, dupa atata timp nu face lag deloc.

| Goddessss explică (pentru dullcat):

Super.
Pt camera il vreau lua

| Goddessss explică (pentru dullcat):

Si o ultima întrebare.
E adevărat ca nu primești încărcător sau nu știu ce am auzit eu?

| dullcat a răspuns (pentru Goddessss):

Da, a adevarat.De la modelele s20 in sus nu mai primesti incarcator, firma invocand motive de sustenabilitate.Iti poti cumpara separat sau incerca cu un incarcator de la alt telefon.

Partenerul meu foloseste pentru telefonul lui incarcator vechi de 5 ani. laughing Totul bine, e si mai ieftin asa, si mai eco.

| Goddessss explică (pentru dullcat):

Era sa zic ceva))
Am auzit si eu faza asta cu '' eco ul''
No bine, vedem. Cred ca o sa iau telu asta.
Mersi de info

| dullcat a răspuns (pentru Goddessss):

E foarte fain. Fac poze cu zoom in natura la insecte mici, sau fac cu zoom la distanta, tip potret la care se adauga automat blur, etc. Culorile si claritatea sunt foarte bune, iar noaptea de asemenea pozele ies mult mai calitativ decat la alte telefoane. Imi place de obicei sa fac poze si la restaurant la felurile de mancare, mai ales ca nu iesim chiar asa des. Este o functie speciala si pentru asta. Pe scurt, abuzez maxim de el cand mi-l da pentru poze. laughing

Filmuletele la fel ies foarte profi daca stii cum sa le faci. Mai este si functia de a salva pe anumite formate pozele (raw, etc), in caz ca vrei apoi sa le prelucrezi profesionist in photoshop sau ceva.

Si ar trebui sa iei in considerare un spatiu suplimentar de stocare, fiindca avand in vedere calitatea pozelor/filmarilor ridicata, vor ocupa foarte mult.

Răspuns utilizator avertizat
| DonEnnioSalieri a răspuns:

E bun

| Manuel86 a răspuns:

Eu am varianta ultra si sunt foarte multumit de el!

| pisicutadiscordmiaumiau a răspuns:

Eu am galaxy s21 fe și personal e mid

adică la rece are niște faze foarte nasoale o data mi s-a descarcat 40% in 5 minute dar cred ca un s22 e mai bun

| Goddessss explică (pentru pisicutadiscordmiaumiau):

Am înțeles ca e o dif enorma între 21 si 22