| qieiqpalz a întrebat:

Pocophone f1 sau oneplus 6T? Eu sincer as vrea mai mult pocophone pentru ca e mai ieftin si e bun dar mi-e f frica sa nu se duca repede..il primesc, nu il cumpar eu.One plus 6T e ff fain si bun dar mi se pare scump, nu stiu eu il vreau pentru jocuri si filme, nu camera, aspect etc eu zic ca poco e bun are si bateria mai mare, acum nu stiu, pareri va rog!

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

One plus 6T a dat cele mai bune rezultate in gaming de lungă durată, și mă refer la jocuri ce nu le suportă orice terminal.
Poco, e de asemenea un bun terminal
Dacă nu ai posibilitatea financiară pentru un 6T...atunci Poco e o bună opțiune.
Intre cele două, One Plus e net superior.
Insă ceea ce oferă Poco la prețul său e mai mult decât ok.

| Crackman a răspuns:

Htc este mai bun.
Chinezaria promite mult dar nu face

| gelu1970 a răspuns (pentru Crackman):

HTC?
De unde ai scos asta?
La ceea ce scot au să dispară curând.

| MagicOneT a răspuns (pentru Crackman):

"Chinezaria" e, probabil, cel mai bun telefon, raportat atat la pret, cat si la componente, hardware-ul de pe el. Nu stiu daca ti-a trecut prin mana vreodata vreun OnePlus ca sa ajungi la concluzia asta.

On topic: Pocophone F1, daca ar fi ceva mai cunoscut, sigur si-ar face mai mult loc pe piata de la noi si probabil ar fi foarte indragit. E pe departe telefonul cu cel mai bun raport calitate - pret de pe piata.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru MagicOneT):

Degeaba,n-ai cum sa te intelegi cu taranii...Bag mana in foc ca daca Pocophone F1 se numea Samsung Galaxy F1 la acelasi pret si mai bun si decat note 9-le ca performanta, toti taranii sareu sa-l cumpere, nu o mai bagau pe aia ca "Samsung este mai bun, ca HTC este mai bun" si cacaturi din astea

| Bogdan70001 a răspuns:

Daca ai bani destui si nu crezi ca cei 2.700 lei de pe OnePlus sunt o pierdere atat de amre eu zic sa mergi pe OnePlus 6T, insa daca esti la limita eu zic sa mergi clar pe Pocophone F1, il gasesti cu 1.200 lei pe GearBest

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as merge pe onplus 6T chiar daca dai mai multi bani.Eu am oneplus 6 de 9 luni si nu am nimic rau de zis de el si inainte de asta am avut oneplus 3 timp de 2 ani, din nou fara probleme. Avantajul este ca are Android curat si bine optimizat, construtie foarte buna si de calitate, camera super, etc ..Vad in comentarii ca lumea il considera chinezerie ...Crede-ma e departe de chinezerie si multi il considera telefonul anului 2018 (Vezi MKBHD 2018 phone awards pe Youtube ).

| qieiqpalz explică (pentru ClaudiuM1997):

Cat tine bateria?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Pe oneplus 6 ma tine toata ziua fara probleme.Ca de exemplu acum am 42%. Telefonul a fost scos de la incarcat la 6 dimineata, am stat cam o ora in jocuri, verificat Facebook/Instagram/snapchat destul de des, mereu conectat la internet prin 4G. Oneplus 6T o are si mai mare deci o sa te tina probabil si 2 zile zic eu.

| Zazon1243 a răspuns:

Iti dau un sfat, sa nu iti iei pocophone sau xiaomi sau alte chinezarii.La inceput sunt foarte bune dar dupa un an creeaza lag, se infierbanta, si bateria se cam duce.Rewiewurile la acest etelefoane sunt bune deoarece sunt facute dupa maxim o luna dupa achizionarea produsului.Nu recomand.Pentru jocuri si filme iti recomand sa iti iei un Huawei p10 lite sau p20 lite depinde de bugetul tau si telefoanele HTC unt foarte bune si rezistente am eu unul care e din 2013, adica e ffoarte vechi(intentionez sa imi iau Huawei ), si cu 2 gb ram face fata foarte bine la cele mai noi jocuri, dar nu are performanta la cele mai noi telefoane 2019 si totusi sunt multumit de el.Acum depinde ce buget ai. Daca ai buget mare iti poti lua un Samsung s9+ si ala rupe, acum depinde si de cati bani investesti. Daca vrei spune in ce suma iei telefonul si o sa iti iau niste linkuri cu niste telefoane care sunt bune.

| gelu1970 a răspuns (pentru Zazon1243):

Dacă am ajuns să comparăm un 6T cu un p10 lite...e jale.

| Zazon1243 a răspuns:

Aah scuze nu am citit bine intrebarea, ohh inca un raspuns inutil