| Kampion a întrebat:

Sall, am un Allview p5 life si am o problema cu bateria, se descarca foarte repede, nici 5 minute nu stau pe fb ca mi-a luat 1 procent. i-am pus si battery doctor de toate dar nu merge, ce sa fac crying

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 telu ala e prost am avut ocazia sa il am un an de zile
2 bateria e proasta/calitate proasta, si mie mi se descarca bateria, eu o incarc zilnic asta e

| darrio2007 a răspuns:

E bine un procent la 5 minute.La acest tip de telefon.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai 5 minute pe facebook 1 % asta nu inseamna ca se descarca repede.
Battery doctor si aplicatii din astea sunt prostii. Dai o resetare la setarile din fabrica sigur ai virusi care descarca mai rapid telefonul. Dar altceva nu ai ce sa ii faci.

| Kampion explică (pentru FlorinCiokan):

L-am luat azi nu are virusi

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Kampion):

Pai dupa cum am zis la 5 minute 1 % nu se descarca repede. ci e normal. Credeam ca telefonul il ai de mult si acum dintr-o data se descarca rapid. Tu il ai doar de 1 zi si spui ca se descarca rapid. e normal.

| Kampion explică (pentru FlorinCiokan):

I-am mai prelungit viata bateriei, am dat luminozitatea la minim, ce pot sa mai fac sa o prelungesc?

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci. Dand luminozitatea pe minim sau automat asta mai ajuta dar in rest nu ai ce sa faci.

| AliLina2 a răspuns:

Pai nu prea ai ce-i face, are bateria mica..si eu am un LG Leon cu baterie de 1900 mAh si cam asa imi ia si mie cand intru pe fb sau pe net.

| Kampion explică:

Ray e bun telefonul dar bateria e proasta rău, ce sa fac daca lr asta l.am găsit la abonament trebuia sa scap de vechitura aia de Nokia

| Kampion explică:

Vreau sa corectez un procent la 2 min, help me