| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Am o problemă cu Skype-ul. Când fac apeluri mă aud normal atâta timp cât nu cântă nimic pe fundal. Dacă îmi bag muzică sau mă joc ceva și chiar când vorbesc trage cineva, prietenii îmi spun că mă aud cu lag sau că nu mă aud. Care-i problema?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca important este ce vorbesti nu ce se aude in fundal. Nu crezi?

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru darrio2007):

Nu, chiar e o problemă. Eu sincer sunt destul de serios pe Skype și e o problemă, nu-și bat joc ăia de mine.

| darrio2007 a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Am vrut sa spun ca atunci cand vorbesti cu cineva pe Skype e bine sa fie liniste in jurul tau. Poate ca nici semnalul nu este prea puternic.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru darrio2007):

Aha. Păi de obicei este liniște, iar conexiunea este foarte bună. PC-ul e conectat cu cablu, nu wireless, iar viteza net-ului este 500 mb/s.

| darrio2007 a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Probabil de la microfon. Incearca altul.

| crissssro a răspuns:

In primul rind ai un microfon slab cred.