| MihaiEdy1993 a întrebat:

A aparut acum cateva zile o noua retea de telefonie mobila, care se numeste Indygen ( www.indygen.ro ). Aceasta retea are numerele de telefon de tipul 079*******. Am remarcat ca face de fapt parte din Vodafone Romania deoarece are la extraoptiuni Zonga, iar la harta de acoperire putem remarca faptul ca este aceeasi de la Vodafone. Voi ce parere aveti de oferta celor de la Indygen?

Răspuns Câştigător
| dodoorin a răspuns:

Avantajul lor este faptul ca au semnal Vodafone si ca in 38 de lei tu primesti puncte 500 de puncte Indy ce pot fi folosite fie ca 500 de minute nationale sau 500 de sms nationale sau 1.5 GB de net (adica paritatea la net este de 1 punct = 3 Mb), un alt avantaj este ca in retea de vorbeste gratis + sms gratis + ca punctele neconsumate se reporteaza luna urmatoare, lucru inedit la cartela!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Eu nu am auzit de ei si nu cred ca o sa aiba un succes, e doar o metoda a celor de la Vodafone de a fura clienti de la companiile adversare.

| MihaiEdy1993 explică (pentru Vvistula):

Asa a facut si Cosmote Romania cand a lansat Cartela Frog sau cum a lansat recent Cartela MTV. La fel cu Orange, cand acum 2 sau 3 ani a lansat cartela Click. Eu unul raman la Vodafone ca au semnal bun.

| Vvistula a răspuns (pentru MihaiEdy1993):

Exact