| donarcostica a întrebat:

Am o cartela sim telekom. De cateva zile nu imi mai ia semnal. Cand deschid telefonul, imi cere parola sim si ma baga in telefon dar nu imi prinde retea. Nu este de la telefon am incercat in 3-4 telefoane. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba sim-ul. Logic.

| anonimg a răspuns:

Cartela se poate uza si in felul acesta: sa-si piarda semnalul.
Mergi cu ea la Telekom sau Germanos ca sa iti dea alta cartela si care sa aiba acelasi numar de telefon. Si cred ca lucrul acesta este contra-cost; dar nu sunt sigur.

| MihaiNicu23 a răspuns:

E expirata cartela.