| Littlebird874 a întrebat:

Salut! Am o întrebare, dacă poate careva să mă lămurească.
Pe revolut am cont și de lei și de euro. Dacă trimit cuiva iban-ul contului în lei, și îmi trimite euro, o sa ii primesc?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Nu. Se vor intoarce in cateva zile in contul lui bancar. Informatie sigura 100%.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da. Informație la fel de sigură. (Testată în ambele sensuri).

| CIaudiu a răspuns (pentru mihai69):

Fals. Pe iban-ul BREL primesti doar RON. Orice alta valuta se va intoarce la destinatar.

| mihai69 a răspuns (pentru CIaudiu):

E posibil să ai și tu dreptate; eu am transferat și primit EUR din Revolut în Revolut, prin aplicație, nu prin transfer interbancar.

| CIaudiu a răspuns (pentru mihai69):

Pai asta e total diferit. Probabil ai trimis din cont LT in cont LT, sau ai trimis pe numar de telefon/username asociat contului de revolut.