| SpecialDenis a întrebat:

Am o întrebare. Mi-am scos memoria RAM din PC ca să văd modelul. Acum monitorul îmi arată NO SIGNAL PC. Dacă poate cineva să mă ajute cu eroarea. Am mai avut-o, dar cineva m-a rezolvat nedorind să-mi spună cum a făcut-o. Țin să menționez că toate piesele pornesc şi primesc curent. RAM-ul e pus în poziția corectă.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pune memoria ram corect, asta e problema, daca nu stii de ce ai facut, vezi sa nu arzi placa de baza

| SpecialDenis explică (pentru RAY):

Memoria este pusă corect, toate pisele primesc curent şi sunt curate

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Scoate ram si il montezi din nou.
Nu e pus perfect in slot.
De asemenea, e posibil sa ai praf sau scamă in slot. Curăță contactele ram cu o radieră de șters.

| SpecialDenis explică (pentru gelu1970):

Totul este curat. Am să încerc să-l montez din nou şi să-l curăț deşi este curat.

| flixbuster a răspuns:

Mesajul "No signal" inseamna ca monitorul nu primeste semnal din unitate. Poate nu e bine pus cablul de date dintre monitor si unitate.

Daca e bine pus cablul video, porneste PC-ul? Daca porneste, bipaie? Daca bipaie, de cate ori?