| AlicefromWonderland15 a întrebat:

Am o mică mare problemă. Am un telefon Gsmart cu sistem de operare android și acum un an i-am pus un cod de blocare. O parolă cu cifre mai exact, dar l-am pierdut. Acum o săptămână l-am găsit din nou și am uitat parola. Cum fac să îl deblochez? Am încercat toate variantele de parole pe care le țineam minte și nu au funcționat. Aștept un răspuns cât mai rapid! Mulțumesc, anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ven0m69 a răspuns:

Tine apasat pe butonul Power pana se inchide telefonul.
Dupa ce s.a inchis scoate din el carful si cartela Sim
Apoi tine apasat simultan pe butonul Power si pe volum Up (crestere volum) pana se deschide.
Apoi el v.a intra in recovery mod
Acum trebuie sa lucrezi cu butonul power(cu el vei selecta) si cu butoanele de volum(cu ele vei naviga).
Selecteaza limba engleza apasand butonul power. Apoi trebuie sa te duci la wipe data/factory reset. Il selectezi folosind butonul power. Apoi trebuie sa te duci sa selectezi YES.
Dupa ce iti sune ca e gata trebuie sa selectezi Reboot system ( repornire sistem).
Asteapta sa se deschida telefonul.
FUNDA? happy

| Ven0m69 a răspuns (pentru Ven0m69):

Asa e zic eu, destul de simplu si e gratuit.winking

| AlicefromWonderland15 explică (pentru Ven0m69):

Question please. Ce e ăla carful că nu mă pricep la telefoane?

4 răspunsuri:
| Pisicuta07 a răspuns:

De obicei ti-l deblocheaza la magazinul de unde l-ai luat. daca il ai de la Orange/Vodafone etc. ti-l deblocheaza acolo si nu costa mult. sau se mai poate la vreun gsm service.