| Gaby212 a întrebat:

Am o problema cu un incarcator de S10. Incarca foarte greu, iar telefonul ma avertizeaza sa verific starea conexiunii. Sunt sigur ca e de la cablu, pentru ca am testat si cu incarcatorul iubitei de S9...A functionat perfect. Nu l-am rasucit si nici nu l-am folosit ca sa incarc alt dispozitiv, nici vechi nu este (3 luni).
As putea sa rezolv cumva problema fara sa imi stric telefonul si eventual fara sa inlocuiesc cablul? Nu stiu, poate o sugestie, sa mai verific ceva

7 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Acolo ai incarcare rapida sau completa?

| Gaby212 explică (pentru cfrtobias):

Indiferent daca setez pe incarcare rapida sau nu, dureaza 3-5 ore. nu i de la softul telefonului, e de la fir...si nu mi imaginez de ce s-a defectat, am avut grija de el. Ma gandeam ca poate de la caldura sau umiditate.

| Wr3nch a răspuns (pentru Gaby212):

Unele au defecte din fabrica, nu ai ce face. Va trebu sa cumperi alt cablu.

| Gaby212 explică (pentru Wr3nch):

Interesant, dupa o luna a inceput sa imi apara avertizarea de verificare a conexiunii iar acum nu mai incarca aproape deloc... O companie asa mare ca Samsung sa n aiba grija nici la ce cabluri pune in cutii, asta-i jalnic...

| Wr3nch a răspuns (pentru Gaby212):

Nu au grija pentru ca sunt fabricate pe banda si nu sta nimeni sa le verifice individual. Stai linisitit ca is iphones livrate defecte din fabrica dar Apple rezolva asta cu garantia lor proprie de un an.

| gabriel2004o a răspuns:

Schimba firul ca poate pățești ca la mine ca la capătul mufei începe sa se rupă. Sau schimba priza ca e posibil ca priza sa nu dea curent suficient

| Gaby212 explică (pentru gabriel2004o):

Am incercat la aceeasi priza alt cablu, merge perfect.