| Dany02042001 a întrebat:

Am o problema la un Samsung Galaxy Y Young GT-S5360 si cand in deschis ramane blocat pe "Numele telefonul" si daca vreau sa ii dau un reset din Volume Up+Home+Power apare faza cu numele telefonului. Am incercat sa ii scot bateria si sa o bag inapoi dar la fel se intampla. Iar cand bag cablul USB nu mi-l detecteaza nici PC nici Laptopul. Help! Cum pot face sa mi se deschida telefonul? DAU FUNDA PENTRU CEL CARE MA AJUTA SA IL REPAR.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Interesant ar fi sa spui cum ai ajuns in situatia asta thinking Mai precis ce i-ai facut de nu mai porneste?
Acum trebuie sa stii ca un lucru foarte important este ordinea in care apesi butoanele.Cu telefonul stins apesi exact in ordinea asta : Volume UP, Home, Power si le tii pe toate 3 apasate vreo 8 secunde. Cel mai important este ca Power sa fie ultimul apasat.
Daca nici asa nu intra in Recovery inseamna ca i-ai facut tu ceva la soft... si trebuie resoftat.