| xXFlorinXx a întrebat:

Salut, am primit un Samsung galaxy s3 mini si un xcover 2 de la un prieten. Xcover-ul se aprinde arata "Samsung xcover 2" si dupa se stinge.S3-ul se aprinde arata "Samsung galaxy s3 mini" si dupa imi arata o imagine cu "teamwin"...Ma puteti ajuta? Dau funda

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai cel mai usor ai scapa daca ar fi de la soft. La un service iti poate resofta telefoanele.
Dar poate sa fie si placa de baza + componente de vina atunci nu prea mai ai ce face cu ele.

| RaaTool a răspuns:

Salut, incearca sa faci un Hard Reset din Recovery Mode.
Aici http://raatool.blogspot.ro/2015/11/samsung-galaxy-s4-hard-reset.html gasesti un tutorial (pasul 2 e explicat despre hard reset din recovery mod) care te va ajuta. :)

| xXFlorinXx explică (pentru RaaTool):

Salut, am facut la s3 dar la xcover i-am bagat soft si cand ii dau sa fac recovery mode nu imi apare face ca inainte...