| Myhai_Miky_1981 a întrebat:

Salut.
Am Samsung galaxy mini, vreau sa intru pe net am wireless in scoala. activez wifi bag parola si nu necesita cost suplimentar nu?
Ca am intrat ieri si acum am cost suplimentar 0.52 euro poate este de la google play ca am downloadat? adica il aveam da i-am facut updateul, am intrat putin pe facebook dupa, pe youtube si cam atat.
De ce credeti ca acum trebuie sa dau 1 euro. imi permit sa dau 1 eurolaughing) doamne fereste da dupa poate dau vreo 3 milioane. si nu prea as vrea. Fuditsa cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Daca ai stat doar pe WiFiul scolii, este imposibil sa te fi Taxat!

Oricat ai fi stat, daca ai pus parola corecta, nu ar trebui sa ai consum suplimentar!

Gandeste-te ca poate pe langa WiFiul care l-ai deschis, aveai si 3G-ul deschis!(Internetul tau), si poate ai pierdut putin conexiunea cu internetul scolii, si ai trecut automat pe 3G, si nu ai observat si ti-a pus putin cost suplimentar

Daca esti sigur ca nu ai deschis 3G-ul, sau mai mult, nu ai internet (Ai doarWiFi), atunci mai mult ca sigur costul suplimentar nu vine de la internet! Poate ai vorbit prea mult sai ai trimis mai multe mesaje!

Daca esti sigur ca nu ai facut nimic de mai sus, uite ce ar trebui sa faci:
Daca stii parola la internetul scolii, banuiesc ca nu esti singurul care o stii! Intreaba vreo colega dea ta care a stat si ea pe WiFiul scolii, si intreab-o daca a avut cost suplimentar!

Sper ca te-am ajutat!

| Myhai_Miky_1981 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Chear astazi am intrebat-o si ea nu arehappy mersi de raspuns. pentru ca ai scris "un roman" iti dau o funditahappy

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Myhai_Miky_1981):

Mersi laughing)

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă intri pe conexiunea wi-fi, atunci NU se plăteşte traficul de net ( pe nici un site şi indiferent de ce/cât descarci )!

Dacă ai intrat de pe conexiunea de date GPRS, atunci se PLĂTEŞTE ( probabil de acolo ai cost suplimentar ).
Depinde şi cum este setat telefonul tău, e posibil ca acel update să-l fi făcut "automat" prin conexiunea de date...

Este preferabil să-ţi "închizi" conexiunea de date atunci când nu ai nevoie de ea.

Toate cele bune.

| Myhai_Miky_1981 explică (pentru bursuc001):

Multumesc ca m-ai ajutat. dar mi s-a parut mie ca asta ar trebui sa fac. toate cele bunehappy

| bursuc001 a răspuns (pentru Myhai_Miky_1981):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| dulgherunicu a răspuns:

Dac te-ai conectat la netul de la scoala nu ai de ce sa-ti faci griji ai trafic liber pe wifi si nu platesti nimic numai daca cumperi ceva online cu cardul

| Myhai_Miky_1981 explică (pentru dulgherunicu):

Pai nu am cumparat nimic, si totusi am 0.50 si ceva de euro. crezi ca are o anumita taxa de exemplu dau 1 euro si atat si dupa pot sta 10 ore?