| x2gk9r a întrebat:

Salut,am un iphone 12 de cateva saptamanii,tel l-am luat nou din altex, imi incarc tel de la 20 la 80 doar ca ma deranjeaza un lucru se descarca repede bateria nu stau maxim o ora si se descarca si sanatatea baterieii este 100%
CE SA FAC?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Treci pe un telefon serios cu Android?

| Xox0 a răspuns:

IPhone 12 e prima generatie iPhone cu 5G, prima urmare componenta sa nu este chiar atat de bine sincronizata ca generatiile de dupa.
As zice sa-l returnezi, ori schimbi bateria.

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Am zis mai sus cat m-a tinut crezi ca e ok?

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Chestia ca tel e in rata ce sa fac?

| Xox0 a răspuns (pentru x2gk9r):

Nu poti sa-l returnezi?
Daca nu poti, schimba-i bateria cu una mai buna.

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Ai vzt cand am zis cat mo tinut bateria, ce crezi?

| Xox0 a răspuns (pentru x2gk9r):

Tine de tine daca schimbi bateria sau nu.

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Pai dupa parerea ta ca eu nu imi dau seama …

| Xox0 a răspuns (pentru x2gk9r):

Iti prezint urmatoarele scenarii: daca il tii, sanatatea bateriei se va duce in timp si la un moment dat tot va trebui sa o schimbi.
Schimbi bateria cu una care are o capacitate mai mare si gata, nu mai ai probleme.

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Pai are doar 2800 mha nu ai cum maj mult… sau?

| x2gk9r explică:

De ex o fost ceasul 20:33 si aveam 82% iar acum la 22:09 56% nu stiu mie nu mi se pare ok….

| supercoconut11 a răspuns:

Iphone 12 normal in general are probleme cu bateria, e foarte mic telefonul si la fel si bateria, nu ai ce face