| dragosw97 a întrebat:

Salut,am un S2 si cum pot da direct actualizare la androidul jelly bean din telefon?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt se poate. Intr-adevar daca iei de pe youtube il strici, pentru ca acelea de pe youtube nu sunt oficiale.
Ca sa nu il strici, trebuie sa instalezi oficial.
Mergi la "setari" (settings) apoi jos de tot "despre telefon" (about phone) si apoi la "actualizare software" (Software updates).
Apoi urmezi pasii de acolo.

| davidtm a răspuns:

Eu mi-am instalat 4.1.2 dar am descarcat fisiere in pc, si dupa am dat la tutoriale.
tot pe galaxy s2

| vlad89c a răspuns:

Nu poti, existe tutoriale pe youtube, dar iti recomand sa NU o faci tu, du-te la un 'Orange care' sau la niste programatori, sau persoane care stiu sa schimbe androidul, pentru ca ai 90% sanse sa iti distrugi telefonul.

| blablablaa a răspuns:

Asa e cand iti cumperi telefon mai destept ca tine.