| Popafilip a întrebat:

Salut.Am un Sony z5 si e practic ca nou doar ca nu stiu ce are de se incarca pana la 20 la suta si apoi nu mai vrea sa incarce deloc, ce ar putea avea?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul l ai cumpărat de nou? Sau de la cineva care zice el ca ar fi ca nou, pot fi multe cauze, prima incarcatorul, a doua mufa din telefon sa fie defectă, cablul care vine din incarcator in telefon poate fi defect, si nu in ultimul rind bateria sa fie epuizată si trebuie schimbată cu una nouă, de cît timp ai telefonul, cum a apărut defectul? Brusc? Adica tie i ti incarca mai mult de 20%?

| Popafilip explică (pentru CristiDinBucuresti):

Lam cumparat de la un prieten.
Esti sigur ca nu e vreun cip de pe placa de baza defect?
Ca sa stiu daca ii cumpar baterie.
Pacat sai cumpar baterie si sa fie placa de BAZA.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Popafilip):

Nu stiu, du l la reparat si i ti vor zice ăia acolo ce are, dar eu cred ca e bateria.

| Crackman a răspuns:

Ai incarcatorul original banuiesc. Incearca sa gasesti unul nou ( nu ma refer sa fie original) si incearca cu ala, daca nici asa mergi la garantie

| Evolution a răspuns:

Daca mai ai garantie, poti sa te duci cu el la garantie.
Probabil bateria sau incarcatorul defect.
Incearca sa il inchizi si sa il lasi la incarcat, sa vezi daca incarca.
Succes!