| antimoniu a întrebat:

Salut am un telefon Onyx evolio si am pus cu cod la fiecare data cand schimb o cartela sa cere acel cod problema este ca l-am uitat cum fac sa scap de el sa pot introduce si alte cartele fara sa imi ceara codul

1 răspuns:
| crbogdan a răspuns:

Opreste telefonul si apasa in acelasi timp VOL SUS + VOL JOS + HOME + POWER. Cand vibreaza, elibereaza butooanele. In acest fel intri in modul recovery. Apoi cauta wipe data/factory reset si dai pe ea.