| mircea22 a întrebat:

Salut. Cum pregătesc telefonul pentru vanzare? Deci sa nu mai ramâna datele mele in telefonul pe care urmează să-l vand. Concret. Am avut un telefon și l-am dat nevestei. Am adus telefonul la setările din fabrică. Acum cand intru in setările la Google Chrome, la parole salvate apar toate parole mele. Va rog soluții

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Scoate contul de google de pe el

| Frank51 a răspuns:

Atunci când resetezi telefonul la setările din fabrică, nu mai există niciun fel de date cu caracter personal pe telefon, se poate vinde.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Frank51):

Cu condiția să nu-si lase contul Google pe telefon și eventual să nu mai știe parola, atunci numa o resoftare îl mai ajutawinking

| Frank51 a răspuns (pentru Hyperion7):

Mai noi e ca la Apple? Eu am resetat recent un P50 Pro, un Oppo Reno 6 Pro, ambele cu conturile de google pe ele, și nu mi-au cerut nimic, nu a rămas nimic pe ele.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Frank51):

Atunci posibil doar să fie la hard reset chestia asta, adică cea din butoane.
Eu am pățit-o cu un J5 și după l-am resoftat și a fost ca din fabrica.
In orice caz, din cate știu la Xiaomi mai e chestia asta, daca resetezi telefonul cu contul Mi și nu mai știi sau nu mai ai datele de logare...slabe șanse să-l mai recuperezi.

| mircea22 explică (pentru Frank51):

E problema la Google Chrome. Apar toate parolele mele salvate în contul meu de Google

| Frank51 a răspuns (pentru mircea22):

Pe telefonul pe care ai făcut resetare de fabrică?

| mircea22 explică (pentru Frank51):

Da boss

| Frank51 a răspuns (pentru mircea22):

Înseamnă că nu resetezi telefonul cum trebuie.

Debifează keep personal info and apps sau ceva de genul când resetezi. În mod normal, dacă resetezi corect la setările din fabrică, telefonul va pierde absolut toate fișierele, aplicațiile, conturile. Am făcut eu asta recent pe 2 telefoane, pe un P50 Pro și pe un Oppo Reno 6 Pro, ambele au revenit la zero.

| helpforyou a răspuns:

"Cum îmi șterg toate informațiile personale de pe dispozitiv?"

https://www.samsung.com/......my-device/

"Ștergeți dispozitivul: șterge definitiv toate datele de pe telefon (dar este posibil să nu șteargă cardurile SD). După ce ștergeți datele, aplicația Găsește-mi dispozitivul nu va mai funcționa pe telefon."

https://support.google.com/android/answer/6160491?hl=ro

| Pacesicaaaa a răspuns:

Daca iti mai apar parolele poti scoate contul' de google de pe telefeon