| Flo31 a întrebat:

De ce mi se restarteaza telefonul incontinuu? Am un Allview P6 energy lite. Nu e supraincalzit sau ceva. Am scos cardul si nu s-a mai restartat. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Diavolo18 a răspuns:

Softul telefonului trebuie refacut. Asa face Allview.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba cardul. Daca face la fel trebuie trimis in service la resoftare.

| GPA a răspuns:

Scoate bateria, scoate SD-ul si sim-ul si apasa pe power timp de 30 sec.
Pune-le la loc si testeaza-l.
Daca nu functioneaza, ia cardul micro SD si infinge-l intr-un adaptor. Eventual incearca sa-l citesti de pe un alt device.
Foloseste un card de rezerva si vezi daca intr-adevar cardul a fost problema.
Daca ai date importante, cauta un adaptor pentru SD si salveaza-ti datele!

| Bogdan70001 a răspuns:

Daca este de la cardul de meorie sa stii ca pur si simplu telefonul nu vrea sa accepte card-ul.Am avut aceeasi problema pe un Samsung Galaxy Core Prime si un Huawei P8 Lite