| PinguIstHEBest a întrebat:

Salut,detin un S21 plus si mi se tot inchide magazin play-ul,imi spune ca aplicatia se opreste si nu stiu ce sa ii mai fac, de 2 zile am face asa.
Am rezolvat la un moment dat,golisem cage-ul si oprisem telefonul dar degeaba, din nou face asa. Aveti idee cum as putea rezolva?

Răspuns Câştigător
| user0010 a răspuns:

Curățare cache din nou și dăi de data asta oprire forțată. După aceea dezinstalează actualizările aplicației și dă-i update din nou.
După ce procesul s-a terminat, poți folosi aplicația liniștit.

| PinguIstHEBest explică (pentru user0010):

Mersi mult, a mers
Sper sa nu mai faca asa

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Am o idee sau 2
Prima ar fi sa instalezi apk pure si este ca un magazin play deci il poti folosii pe ala sau faci o resetare din fabrica la telefon

| user0010 a răspuns:

Apropo verifică să nu ai o aplicație terță instalată care să interfereze cu google play-ul, de exemplu: aptoide, etc.
Și de asemenea verifică să ai actualizate serviciile google play.