| CALYPSO94 a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie cineva daca este normal sa se descarce in 2 ore jumate maxim 3 un Samsung galaxy note 20 ultra 5G?
Telefonul are o saptamana vechime si se descarca mai repede decat un huawey p30pro care are vechime 3 ani

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca stai mult pe el.

| Simpatic a răspuns:

Depinde si cat de mult il butonezi, daca stai cu datele mobile/wireless-ul conecat non-stop, daca ruleaza multe aplicatii in background, daca te joci pe el.
M-as mira ca in stand by se descarca vazand cu ochii.

| cfrtobias a răspuns:

Poate mai astepti cateva zile pana se obisnuieste bateria, si bagi ca aplicatiile folosite sa fie inactive cand nu le folosesti

| cfrtobias a răspuns:

Poate instalezi galaxy labs din galaxy store daca nu te descurci...

| cfrtobias a răspuns:

Poate ai Always-on display activat si pe huawey n-ai si altele

| SingleForOne a răspuns:

Nu e normal. Din câte am vazut, fiind nou, ar ține până în 8 ore+ la utilizare maximă (luminozitate, tastare, aplicații aprinse, jocuri, social media, muzica, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întâi dezactivezi, dezinstalezi aplicațiile pe care nu le folosești. Apoi ar trebui să existe funcția de economsire energie. Activezi și setezi și luminozitate la jumătate. Este normal sa se descarce repede dacă ai setat luminozitate la maxim. Și adevărat, recent am cumpărat și eu un Samsung iar în comparație cu Huawei este mai slab la baterie. Iar Huawei are mai puțin mAh decât Samsung și Huawei am de 2 ani.. Și asta cu toate că am activat economisire energie și reduc luminozitatea. Însă sa se descarce în două ore, niciodată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

În cazul meu compar Samsung Galaxy A71 cu Huawei P Smart 2019. Îmi pare rău că nu am ales tot Huawei ( Nova 5T), era superior A71. Însă nu l-am găsit vândut de Emag, doar parteneri eMAG la preț exagerat.