| hulkwirine a întrebat:

Salut spuneti-mi ce sa aleg!
Nokia vs HTC
vreau sa-mi iau un telefon nou si imi plac 2 modele
1 Nokia lumia 610
2 HTC wildfire s
spuneti-mi pe care lati alege voi si de ce, care sunt avantajele si dezavantajele, funda! 1

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, aceste 2 modele sunt aproximativ la "egalitate" în privinţa performanţelor tehnice - vezi specificaţiile tehnice şi COMPARAŢIA la linkul :
http://www.smartprix.com/......15_139.php

Eu ţi-aş recomanda HTC Wildfire S.

Toate cele bune.

| RoxanaCC a răspuns:

Htc wildfire s -fostul meu telefon. Personal am fost multumita de el, isi face treaba bine:poze clare, video-uri ok, jocuri, aplicatii gratis de pe Market pentru Android. Minusuri:bateria slaba-in fiecare zi trebuie incarcat si ecran micut.
Nokia nu imi plac deloc deci nu pot sa fac comparatie. Singurul avantaj ar fi ca tine bateria sau cel putin tinea foarte mult la modelele mai vechi. Mult succes in alegerea noului telefon