| MrOvy a întrebat:

Am abonament la Orange care nu are internet inclus, si problema mea este ca eu mai intru pe retele Wi-Fi si mai descarc aplicatii jocuri. si dupa astea cand verific contul Orange de abaonament mereu imi da cont suplimentar pentru navigare pe internet, cand eu intru de fapt prin Wi-fi -.- si daca dau sa intru pe internet fara sa fiu conectat pe o retea wi-fi nu imi merge de nici o culoare netu sad
Adica imi ia bani pentru folosirea internetului de la Orange cand de fapt eu nici nu intru pe Orange.
Ce as putea sa fac sa nu imi mai ia bani aiurea ca ma enerveaza foarte tare. dau si funda, pls help!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ceea ce descarci nu este gratuit, este normal sa ai cost suplimentar.Chiar si prin wi-fi.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

Nu exista cost suplimentar pe wi-fi! Ce cost? Al cui?

| darrio2007 a răspuns (pentru K0sti):

Pai cum platesti o aplicatie sau un joc descarcat? Care este cu plata? Fie si prin wi-fi.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

Ce treaba ai cu pretul aplicatiilor? Omul a intrebat altceva!

| darrio2007 a răspuns (pentru K0sti):

Bai,baiatule! Am descarcat o aplicatie din Magazin Play(android)cu plata iar costul acelei aplicatii mi-a aparut in factura.Ce este asa de greu de inteles?

| darrio2007 a răspuns (pentru K0sti):

Prin wi-fi.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

Inca o data iti spun sa mai citesti ce a intrebat omul!

| darrio2007 a răspuns (pentru K0sti):

Ok.Are activat ca transferul de date sa porneasca automat.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

Aia se poate!

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa intri in setarile telefonului ca sa nu fie activata conexiunea de date (celulare).

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat pentru a verifica situatia respectiva.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AliLina2 a răspuns:

Pai nu inteleg de ce iti ia cost suplimentar.du-te la ei si spune-le chestia asta ca nu e normal..altceva nu ai ce face.

| yleFTW a răspuns:

Verfică să ai închisă conexiunea de date după cartelă. http://www.orange.ro/help/upload/answer/poze/pas-2_1398426567_3123_bkit.png