| gamestoper1998 a întrebat:

am cateva probleme cu cardul de memorie de la telefon si vreau sa il formatez.Dar intrebarea este daca il formatez se vor duce(sau sa devina infunctionabile)toate aplicatiile instalate pe el cat si filele din jocuri si alte chesti? Chiar este important sau macar daca nu un program de backup ceva sa nu le pierd...Multumesc anticipat si dau Fundavot.

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Cand formatezi un mediu de stocare (in cazul tau cardul de memorie) toate datele existente pe acesta sunt sterse. Deci o aplicatie instalata pe card nu va deveni nefunctionala ci va fi stearsa)

2 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Daca vei formata cardul iti vor disparea(sterge) toate informatiile si aplicatiile.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă formatezi cardul de memorie se şterge TOT ce ai pe acel card şi rămâne GOL complet!

În funcţie de modelul telefonului poţi căuta pe Google o aplicaţie ( compatibilă ) pentru backup.