| Oprea_Adrian_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de intrebarile de securitate la iphone si nu mi-le pot aminti, mentionez ca nu am adaugat un e.mail de recuperare la iphone.Imi voi pierde curand contul de iphone? Daca nu vreau sa stiu la ce ajuta intrebarile, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Crush247 a răspuns:

Mie nu m-i s-a intamplat niciodata... si eu il resetez macar odata pe an, dar cu toate astea, fisierele imi raman salvate pe Cloud, nu imi cere raspunsuri sau ceva de genul.
in caz ca nu stii intrebarile le scrii celor de la Apple iar ei o sa faca toata treaba. dar vei avea mult de treaba pana vei dovedii ca tu esti proprietarul telefonului.
eu am patit sa uit parola de la cloud in timp ce imi activam telefonul, le-am scris celor de la Apple, iar in maxim 2 ore au rezolvat ei totul.
am dovedit ca telefonul este al meu prin ip-ul de logare la internet si prin datele globale, probabil ei s-au uitat unde a stat cel ai mult telefonul in cele din urma dandusi seama ca eu sunt proprietarul de fapt si de drept.
Ca sa faci un simplu test pentru a vedea daca o sa intampini problema de mai sus, itit sugerez sa de delogheizi de la iCloud inainte e resetarea telefonului sa vezi daca o sa iti puna acele intrebari, daca o sa ti le puna si nu le mai stii, fa-ti alt cont, stai in acel cont 1-2 zile dupa care iti poti reseta telefonul fara nicio grija.

2 răspunsuri:
| Crush247 a răspuns:

Descrie putin problema in care te aflii te rog. Intra putin in detaliu. Dece iti pune acele intrebari? De i-ai facut sa ti le puna?

| Oprea_Adrian_1993 explică (pentru Crush247):

Eu sunt obisnuit ca la fiecare 8-12 luni sa-mi restartez telefonul dar nu mai stiu intrebarile de securitate de la appleid si mi-e frica sa nu imi ceara intrebarile

| Crush247 a răspuns (pentru Oprea_Adrian_1993):

Mie nu m-i s-a intamplat niciodata... si eu il resetez macar odata pe an, dar cu toate astea, fisierele imi raman salvate pe Cloud, nu imi cere raspunsuri sau ceva de genul.
in caz ca nu stii intrebarile le scrii celor de la Apple iar ei o sa faca toata treaba. dar vei avea mult de treaba pana vei dovedii ca tu esti proprietarul telefonului.
eu am patit sa uit parola de la cloud in timp ce imi activam telefonul, le-am scris celor de la Apple, iar in maxim 2 ore au rezolvat ei totul.
am dovedit ca telefonul este al meu prin ip-ul de logare la internet si prin datele globale, probabil ei s-au uitat unde a stat cel ai mult telefonul in cele din urma dandusi seama ca eu sunt proprietarul de fapt si de drept.
Ca sa faci un simplu test pentru a vedea daca o sa intampini problema de mai sus, itit sugerez sa de delogheizi de la iCloud inainte e resetarea telefonului sa vezi daca o sa iti puna acele intrebari, daca o sa ti le puna si nu le mai stii, fa-ti alt cont, stai in acel cont 1-2 zile dupa care iti poti reseta telefonul fara nicio grija.