| DavidDL6 a întrebat:

Am un iPhone 7 vechi de vreo doua săptămâni. După vreo 4-5 zile de când l-am cumpărat bateria a început sa se descarce foarte repede. Nu cred ca e fake, îl am de la Vodafone. Care e cauza și de pot face? E posibil sa fie virusat? Când l-am luat am încercat sa descarc muzica de pe un site Android și m-a dat intr-o pagina in care îmi zicea ca am 4 viruși dar nu cred ca se poate virusa așa repede. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai iphone 7 nu mai e un model actual. Daca telefonul e tinut mult timp in depozit pe undeva, chiar daca e nou, bateria tot se deterioreaza. Sau poate e un defect din fabrica, ceva de la soft, cine stie. Daca l-ai luat de la Vodafone cu siguranta are si garantie deci mergi la garantie si ori il repara ori il schimba.
Dar in general iphone-urile, modelele mai vechi, au bateria mica si se descarca repede, adica eu luasem un iphone 6 de nou, la vremea lui, si deja ma enerva ca se ducea foarte repede bateria si l-am returnat.

1 răspuns:
| Andreimihaitaureete a răspuns:

Du-te la un ITIST Sau cum se zice AITIST bun el stie daca e virusat