| Twe3K a întrebat:

Salut TPU.
Am un telefon Xiaomi note 8, iar in aceasta seara el nu mai incarca.
Am incercat sa schimb incarcatorul, am inchis si redeschis telefonul si nimic.
De asemenea vad ca blitzul telefonului se comporta ciudat : daca pun telefonul la incarcat si deschid blitzul acesta se tot inchide pret de 1 secunda, iar daca tin blitzul deschis normal fara ca telefonul sa fie la incarcat acesta tot se inchide-aprinde foarte repede.
Ceva sugestii, sfaturi...
Multumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect telefonul, trebuie dus la resoftat.

| Twe3K explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este Defect, se pare ca aveam apa in portul de la incarcare
Iar Blitzul telefonului incerca sa imi spuna, am rezolvat problema multumesc frumos

| GabiDumitrescu a răspuns:

De cita vreme il ai? Posibil sa fie moarta bateria.

| Legion7X a răspuns:

O fi de la baterie, îl ai de 2 ani?