| Skrillex123 a întrebat:

Salut TPU, aseară mi-am încărcat telefonul, un A51 pe care îl dețin de 2 ani, pana la 80%, pe care l-am scos de la incarcat și m-am dus sa ma culc, azi dimineață m-am trezit ca nu mai avea pic de baterie, era 0%, știe careva cauza?

3 răspunsuri:
| Xozi a răspuns:

Cel mai probabil durata de viaţa a bateriei este problema. În timp, bateriile îşi pierd din proprietăţi, astfel ajung să nu mai ţină încărcate sau să se descarce foarte rapid.
Cel mai recomandat ar fi să mergi la un service gsm şi o să-ţi spună cu exactitate unde e problema.

| Skrillex123 explică (pentru Xozi):

Imi este sila sa il duc din nou la gsm, anul asta l am dus de 2 ori, odata nu mai incarca pentru ca avea pini indoiti dintr o anume cauza si alta cauza ca nu mai recepta semnal telefonic si nu puteam sa sun, o sa il schimb in curand, mai ales ca acum se descarca singur chiar daca inchid aplicatiile care consuma baterie

| Xozi a răspuns (pentru Skrillex123):

În situaţia asta e mai okay să-l dezmembrezi, să-l vinzi pe piese şi să-ţi iei un altul în loc.