| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU! Astăzi mi-a venit noul telefon (Realme GT 2) cum pot sa fac sa țină mai mult bateria? De la 12 l-am butonat încontinuu ca a trebuit sa ii fac setările, la ora 12 și ceva a avut 100% după și-a mai dat 3 update-URI și pe la ora 18 și ceva aveam 20%, acum am 75 ca l-am scos pe la 78%.
Dau Funda!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu-l mai „freci" atata. Ai stat pe el de curiozitate. Ce mari setari trebuia sa ii faci?

| sierra1 a răspuns:

"noul telefon ( Realme GT 2 ) cum pot sa fac sa țină mai mult bateria? l-am butonat încontinuu "

las-o mai moale cu butonatul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru telefon asteptai tu fan curierul? Pai astea consuma multa baterie, wi fiul si aplicatiile maninca bateria, tine l la incarcat pana la 80 % uneori il poti incarca full 100% dar nu te va tine bateria nici 2 zile, astea sunt telefoanele android, trebuie sa i cumperi baterie externă sa il incarci nonstop, acum depinde si cît il folosesti ca daca stai pe el toata ziua e normal sa nu te tina bateria

| Anonimulnegru explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, pentru telefon așteptam

| NLS a răspuns:

Al meu tine 2 zile aproape, am GT 2 Pro, si are un procesor si mai flamand decat al tau.
Al tau chiar ar trebui sa duca 2 zile intregi, la o UTILIZAARE NORMALA.
Daca esti genul care se uita pe Youtube sau la filme non stop, nu exista telefon care sa duca mai mult de 6-7 ore.

L-am pus pe 60 Hz, rezolutie 1080p,
si am dezactivat vreo 50 de procese nefolositoare cu
Minimal ADB and Fastoboot 1.4.3.

Daca tu folosesti absolut toate aplicatiile Google, desi ma indoiesc, tot ai putea dezinstala bloatware-ul de la Realme/BBK.

Daca esti hotarat sa incerci, da-mi mesaj si iti explic cum se face.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

E un telefon de calibru greu care consuma multa putere, tu cat vrei sa te tina bateria, 3 saptamani? Ia-ti Nokia pe butoane daca nu-ti convine

| Anonimulnegru explică (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Nu, dar din recenzii scria ca tine cât de cât

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Ecran 120 hz ecran mare procesor mare, rami grei, da-l pe 60hz