| RaduTN a întrebat:

mi-am luat de curand Sony XPERIA M2 Aqua si am o problema, cand ma uit la un videoclip pe YouTUBE nu se vede clar si calitatea este de 360p maxim, cum pot sa vad videoclipurile foarte clar?

Funda.

Răspuns Câştigător
| Maior_Adrian_1988 a răspuns:

Al meu merge pana la 480p incearca sa il pui pe auto acolo la setarea calitati

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Rezolutia telefonului tau este mult mai mare decat a clipului. Singurul lucru este sa umbli la setarile mediaplayer-ului si sa-l vezi la rezolutie mai mica.
Instaleaz MXPlayer, are posibilitati mai multe, dar clar pe tot ecranul asa cum vezi un clip in HD nu ai sa-l vezi.

| Moryami a răspuns:

Ăăă...dai calitatea la 720p?

| RaduTN explică (pentru Moryami):

Nu este, este maxim 360p uneori si 480p, stii ce sa fac ca sa fie si 720p?
Este o setare ceva?

| Moryami a răspuns (pentru RaduTN):

Nu toate videoclipurile au calitatea 720p.

| RaduTN explică (pentru Moryami):

Ma pot uita si la un videoclip 4K, calitatea maxima pe care o pot alege este 480p. In caz in care videoclipul are calitate maxima 360p, logic ca calitatea maxima pe care o pot alege este 360p, nu pot alege o calitate hd, full hd sau ultra hd.

| Teo026 a răspuns:

Trebuie sa dai pe HQ, apare intr-un colt, dupa ce intri in videoclip