| Claudiu_Cseh_1998 a întrebat:

mi-am scapat azi telefonul si mi s-a stricat butonul de blocare a ecranului. Intrebarea este daca garantia imi acopera greseala. ( telefon ALLWIEV A4ALL ), Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz garantia nu acopera defectiunea, aceasta fiind din vina ta iar garantia este numai pentru defectiuni de fabricatie. Poti incerca si poate il face.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate acoperi daca nu se vad urme de la lovire.Pur si simplu spui ca nu mai functioneaza.Eu l-am scapat pe al meu in cana cu ceai pe jumatate plina.L-am scos repede si am scos bateria din el.Nu a luat apa dar s-a dus placa de baza.Mi l-au reparat.In garantie.

| emily27ro a răspuns:

Buna, nu cred pentru ca a fost din vina ta, bun normal ca din greseala, dar chiar daca ar fi sa fie ceva de la iei sa zicem se defecteaza din x si y motive de a le lor nici atunci nu iti acopera garantia, trebuie sa platesti in Romania totul se plateste chiar daca nu ar trebui, asta e, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| Claudiu_Cseh_1998 explică:

Multumesc frumos, il voi duce sa vad daca mi-l schimba/repara, daca nu, il duc la reparat. Inca odata va multumesc frumos pentru raspunsuri.