| alexandraelas14 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg. iPhone 5 sau HTC one A9. Toată lumea zice că e clona de iPhone 6 dar HTC a mai avut acest gen de dizain. Și am mai văzut la o fata acest telefon și era super ok și se mișcă bine. Nu stiu csz. Voi care știți că este mai bun

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

A9 clar.
Are un prieten, amprenta functioneaza perfect, touchul e super ok.
Ca si performanta merge aproape orice joc, Asphalt 8 etc.

Iph 5 e vechi, si ce cumperi tu SH are 100% ceva probleme, ori bateria care se inchide la 50-60%, si sacadeaza rau de tot, mai ales cu 10.3 sau cat o fii.

| AndreiM77 a răspuns:

Din prisma performantei mergi pa HTC A9.

| Dσℓℓу a răspuns:

Am avut super multe telefoane, din toate am ales iphone.Am avut si iphone 5, acum am iph 7 plus.Nu iti recomand HTC-ul... Un iphone ramane iphone, nu se blocheaza, e genial telefonul.

| Pool77 a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Lasa lasa, ca la cat de genial atatea probleme are.
Incepand de la puncte verzi pe camera, adica dupa ce faci poza.
Zgomotele din spatele logoului, carniturile pe silentios, nici seria aceea n-a iesit perfect. Plus Screen to body Ratio e jenant, dar na, e 7 si trebuie sa mearga.

| Cornel156 a răspuns:

Iti recomand Iphone 5.Are sistemul mult mai bine optimizat si se misca mult mai bine.Ruleaza jocuri cat si aplicatii foarte bine.
Camera este excelenta pentru anul aparitiei ei.
Are port reversibil, si ecran retina.
HTC-ul dupa o vreme va avea multe freez-uri.

| Pool77 a răspuns (pentru Cornel156):

Gj, asa mai departe. Vindeti iph5 la SH, cu bateria *** de tot, la 50-60% sa se inchida si chestii de genul. Nu e nimic, au noroc astia cu prostii ca tine, macar le merge marfa.