| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

prietena mea are un Alcatel 455 si azi (31.05.2013) a plouat mult afara incat s-a facut un lac cam adanc, cand ea a venit la scoala si-a scapat telefonul in apa si nu se mai aprinde de cand l-a scapat, ce ar trebui sa ii fac sa se mai aprinda sau cat m-ar costa sa il repar? Astept raspuns rapid, dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| Bogox2 a răspuns:

La contactul telefonului cu apa, bateria trebuie scoasa imediat si lasat telefonul la uscat, cel putin o zi. Daca ai noroc el o sa functioneze in continuare. Mult Succes.

3 răspunsuri:
| PwNZ a răspuns:

Ai doua solutii.
Am patit la fel sa scap, dar am bagat feonul si am stat ceva timp acolo cu el pana s-a uscat tot, si a mers.
Cat despre cat ar costa, nu se prea merita sa il dai la reparat.

| deeadeea111 a răspuns:

Mai asteapta o vreme sa vezi daca nu-si revine iar apoi ar fi bine sa-l duci la reparat

| DanyReyMisteryo619 explică:

Va multumesc foarte mult tuturor, telefonul s-a reaprins, dar pot alege numai un singur raspuns castigator...Imi pare foarte rau...