| botik_3241 a întrebat:

Buna!
Am scapat bateria de la telefonul meu in apa, dar am scos-o repede.
Ce e indicat sa fac acum? Mai marge telefonul daca o pun inapoi, sau nu?
Astept raspuns rapid. Multumesc! happy

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Usuca-l cu feonul

| valentingb a răspuns:

Bateria inca merge. Problema e ca apa a ctionat ca un mediu de transport a electronilor, de la borna + la - formand un scurt circuit. Acum bateria e afectata si va incepe sa se vada asta din prima zi, va tine mult mai putin, iar la un moment dat o sa trebuiasca sa o schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune limba pe ea si vezi daca te pisca pe limba, daca nu, inseamna ca e moarta bateria, trebuie sa iti iei alta.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Pai daca ai uscat-o bine poti incerca sa vezi daca functioneaza.Pa,pa

| Naturelle a răspuns:

Incearac si vei vedea

| Mădălina279 a răspuns:

Ce ar fi sa incerci asta?!

| qpEmiliana a răspuns:

Eu zic sa o usti cat mai repede si pe urma sa o pui in telefon.