| JordanDeRomania a întrebat:

happy
Recent mi-am cumparat un HTC sensation XE si nu stiu cum pot sa intru pe cardul de memorie, vreau sa imi instalez cateva aplicatii si nu stiu cum sa intru in card, ma poate ajuta cineva? big grin

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut din nou, deci dacă tu i ai pus card in el nu contează de citi gb este, pui cablul de date mufa mare in usb ul calculatorului a unitătii centrale adică, iar capătul celălalt al cablului de date vine băgat in telefon in mufa usb, iar după ce conectezi cablul i ti va apărea pe monitorul calculatorului numele telefonului dacă tu ai redenumit acolo sau dacă nu i ti va scrie dispozitiv si acolo deschizi si mergi pe meniul telefonului dar din calculator nu atingi deloc telefonul, dacă tu nu poti vedea nimic pe card sau cardul, inseamnă că ori nu e băgat corect cardul in slotul telefonului, si de aceea nu il vede, in acet caz scoti din nou cardul din telefon, si il introduci corect cu lamelele alea aurii in jos ca si la cartela sim, si după ce faci asta il va vedea, iar după ce umplii cardul din telefon cu muzică sau poze de pe calculator, scoti cablul de date din telefon, si astepti citeva secunde, iar după aceea, intrii in meniul telefonului si vezi unde ai salvat poze sau muzică, de obicei pozele la poze i ti faci tu folder in telefon, descarci din google play oprograme de redare a muzicii, asta dacă ai telefon android ce merge conectat wifi pe mail.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, adică in cardul lui intern? Sau i ai pus tu card? Vezi prin cablul de date al telefonului, il conectezi la calculator si i ti apare internal storage, e ăla e cardul lui intern, cu care vine dotat telefonul, card care poate avea de la 4 pină la 16 sau 32 GB, atit suportă 32 gb este maxim.

| JordanDeRomania explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-am pus pe cardul de memorie, i-am pus eu card, dar nu stiu cum sa intru sa vad fisierele de pe el

| JordanDeRomania explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am gasit o aplicatie in care pot sa vad ce am pe card, mersi oricum happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JordanDeRomania):

Multumesc pentru fundă, mă bucur dacă ti am fost de folos, multă sănătate.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JordanDeRomania):

Salut din nou, deci dacă tu i ai pus card in el nu contează de citi gb este, pui cablul de date mufa mare in usb ul calculatorului a unitătii centrale adică, iar capătul celălalt al cablului de date vine băgat in telefon in mufa usb, iar după ce conectezi cablul i ti va apărea pe monitorul calculatorului numele telefonului dacă tu ai redenumit acolo sau dacă nu i ti va scrie dispozitiv si acolo deschizi si mergi pe meniul telefonului dar din calculator nu atingi deloc telefonul, dacă tu nu poti vedea nimic pe card sau cardul, inseamnă că ori nu e băgat corect cardul in slotul telefonului, si de aceea nu il vede, in acet caz scoti din nou cardul din telefon, si il introduci corect cu lamelele alea aurii in jos ca si la cartela sim, si după ce faci asta il va vedea, iar după ce umplii cardul din telefon cu muzică sau poze de pe calculator, scoti cablul de date din telefon, si astepti citeva secunde, iar după aceea, intrii in meniul telefonului si vezi unde ai salvat poze sau muzică, de obicei pozele la poze i ti faci tu folder in telefon, descarci din google play oprograme de redare a muzicii, asta dacă ai telefon android ce merge conectat wifi pe mail.