| DarkyPShark a întrebat:

Sunt student la navigatie si am fost plecat 6 luni in voiaj. Ajung acasa si ma trezesc cu o gramada de scrisori de la Orange si creditexpress cum ca am de platit o datorie de 900 de lei + 4500 de lei din cauza ca am depasit 3 luni de neplata. Inainte de a pleca in voiaj am fost la un Orange shop si am cerut sa mi se faca o suspendare temporara, din cate am inteles de la fata de la Orange, era totul ok. Acum nu stiu ce sa spun, pot sa platesc doar datoria si sa reactivez numerele? sau sunt condamnat sa platesc suma asta uriasa.(mentionez ca nu era nimeni la domiciuliu pentru ca parintii lucreaza in strainatate)

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti dovedi ca ai cerut acea suspendare?
Daca nu poti dovedi esti bun de plata, dar numai pentru abonament si penalitatile de intarziere la plata, n-au dreptul sa-ti ceara altceva. Si daca n-au facut rezilierea contractului acesta este valabil in continuare.
Du-te la o unitate Orange, in principal la cea cu care ai facut abonamentul si precis rezolvi problema.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Imi pare rau pentru problemele intampinate!
Daca vrei sa verificam si noi situatia te rog sa ne spui, printr-un mesaj privat, numarul de telefon sau codul de abonat.
O zi buna,
Orange Helper