| Faust_Crysttyan_1997 a întrebat:

Salut TUP am o problema cu un CARD SD de 4G, si am un telefin Samsung Galaxy Ace 4 si imi spune ca cardul meu este deteriorat. Nu vreau sa dau format ca pe el am niste lucruri care imi trebuie. Am bagat cardul si in alt telefon si tot asa spune ca este deteriorat, l-am mai bagat si in tableta si numil primeste ( tot aceia problema ( cardul este deteriorat )) pe pc si pe laptop spune ca e gol da el nu este. cum pot face cardul sa-mi mearga din nou

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu poti face cardul sa mearga din nou. Teoretic ai putea incerca cu un soft specializat sa il formatezi, si dupa E POSIBIL sa poti recupera. Buba e ca nu ti-l acceseaza. In principiu e cel mai probabil ca e pa-pa. Pe viitor sa folosesti programe de sincronizare cu calculatorul/backup online.

| Faust_Crysttyan_1997 explică (pentru KodrutZ):

Cardul merge intru in el da nu-mi da nimic in el sa imi spune ca o parte din memorie este ocupata daca il bag in alt telefon spune la fel