| Rafael687 a întrebat:

Salut, vreau sa imi achiziționeze un telefon eu am in gand: Iphone 7, Samsung s8, Samsung note 8 stiu ca sunt diferite unul fata de celălat dar as vrea unul care sa reziste 1-2 an. Pe care ziceți sa aleg?
Puteti sa imi ziceți si alte telefone

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi exact ce suma esti dispus sa ingropi in telefon si discutam. In momentul de fata, ca flagship la pret excelent gasesti Xiaomi Mi 8. Cu scandalul asta, posibil sa se ieftineasca si Huawei mai mult si o sa devina interesant un P20 Pro, de exemplu.

| Rafael687 explică (pentru GabiDumitrescu):

Un buget estimat pana in 1.400 lei
Nu gasesc telefoane care sa ma atraga din magazin la banii aia, de la un gsm vreau sa cumpar

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Rafael687):

Ce vrei mai exact de la telefon? Un Xiaomi Note 7 de exemplu e parfum. https://www.pcgarage.ro/......-mah-blue/
Daca nu, mai poti plusa un pic pana la Mi 8... sau, ca sa nu depasim bugetul mentionat de tine: https://www.pcgarage.ro/......ere-black/
Si sa nu uitam de senzationalul Pocophone: https://www.pcgarage.ro/......ite-black/
Si mai avem inca unul de la Asus: https://www.pcgarage.ro/......or-silver/

| anonimg a răspuns:

IPhone este scump, capacitate de stocare mică, capacitate baterie mică.
Samsung nu aș lua că are toți.
M-aș orienta cu aceeași bani către un Xiaomi. Pocophone F1 este foarte bun.

| qieiqpalz a răspuns:

Iti dai seama ca toate vor rezista minim 2 ani..eu am un j5 2016 de acum 3 ani...si merge foartr bine la vechimea lui

| laeimbrea a răspuns:

Samsung galaxy A70 2019
Costă undeva la 2000 lei.

| CatalinxR a răspuns:

Pe gsmarena poti sa faci o comparatie intre trei telefoane. Toate trei mi se par bloated (pline de aplicatii de care nu ai nevoie). Intre Iphone si Samsung, Samsung are display mai mare (Note cel mai mare), Gorilla Glass (si acesta se zgarie dupa un timp dar nu se sparge usor) si durata de viata a bateriei mai mare (dar asta se deterioreaza rapid). Intre Samsung si Samsung Note, Note are display-ul mai mare si are stylus. (cunosc pe cineva care si-a cumparat telefon nou doar pentru ca are stylus). In concluzie, Motorola este foarte durabilwinking. Nu uita sa cumperi sticla de protectie pentru telefon si husa (full sau doar silicone sleeve).

| anca26pitic a răspuns:

Depinde de care iti place mai mult ios sau Android
eu le am avut pe ambele la iphone trebuie sa nu uiti contul de icloude in rest are toate avantajele dar daca il suprasolitici se va descarcare repede

| Rafael687 explică (pentru anca26pitic):

Ce iphone?
Rezista la temperaturile scăzute?