| Bisky2 a întrebat:

Salut vreau sa îmi iau un telefon și nu știu ce telefon, care ar fi mai bun ca performante dintre un iphone 5s, un HTC m8, note 3 sau LG g3? Dau funda

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Alege ce iti ghideaza placerea deviceului preferat... Mie unul imi place iPhone 5s, si il detin, sunt foarte multumit de el. Dar HTC ONE (m8) intrece orice android, este cel mai bun telefon dintre toate telefoanele cu sistem de operare android Dezavantajul lui m8 este cam prea mare, adica cand esti pe strada si il pui la ureche sa vorbesti la telefon o sa te simti ciudat cand se vor uita oamenii insistent la tine. E valabil si pentru Samsung Galaxy Note 3 si pentru LG G3.

In rest dintre toate iPhone 5s si cele trei androide iti recomand sa pui ochii doar pe iPhone si HTC ONE (m8), sa mergi la un magazin de telefonie (Orange/telekom/germanos/Vodafone sau un showroom gen eMAG, Flanco, Media Galaxy, Altex, evoMAG si sa faci diferenta, sa vezi cum se misca fiecare si cat de repede raspunde la comenzi cele 2 telefoane. Si dintre cele 2 sa alegi unul dupa placul tau.

5 răspunsuri:
| Elizasweet a răspuns:

Iphone 5s

| Zdog a răspuns:

Note 3

| amisoranitza a răspuns:

Eu mai degraba as alege doar dintre Iphone si HTC. Astea sunt cele mai bune. Acum depinde si de preferintele tale. Ce fel de telefon vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca toti habarnistii spun ca Ihone 5S este o alegere buna, cand de fapt toate celelalte mentionate de tine sunt cu doua clase peste el incepand chiar de la dimensiunea display-ului care este prea mica (4 inch). Deci:
Note 3 este prea mare (nu stiu la ce te-ar ajuta un display atat de mare, dimpotriva va deveni incomod). Pana la urma e un telefon, nu o tableta. Acelasi lucru il pot spune si despre LG G3.
HTC M8 ar fi alegerea cea mai potrivita, deoarece are specificatii la fel de bune ca celelalte, insa castigi la dimensiunea lui care mi se pare mai mult decat ok 5 inch. Parerea mea, alege HTC M8, un telefon foarte performant, care are carcasa construita din aluminiu si policarbonat, deci va fi un mare plus.

| CrazyKiddd a răspuns:

Eu as alege intre HTC si LG happy