| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa intreb ceva. Dacă eu am abonament la telefonie mobila la RCS&RDS, am voie sa mai adaug in abonamentul meu inca cateva persoane ( cred ca 4 ). Intrebarea mea este: daca adaug inca o persoană la abonament, 2 sau cate as adauga, mi se mărește si abonamentul sau eu platesc cat plateam initial? Adică un singur abomament, indiferent de cate persoane mai adaug?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu exact oferta, da telefon la eeRDeeSh si intreaba:
https://www.digiromania.ro/asistenta/contact
*777 de pe mobil chiar daca pe pagina de mai sus scrie ca ar fi asistenta tehnica, am sunat si am primit binemercic detalii de abonamente, mai greu e sa ajungi la un operator (cu robotelul lor cu tot)

in general, poti sa adaugi inca un numar sau mai multe la abonamentul propriu (am facut asta) insa asta inseamna ca platesti mai multe abonamente intr-unul (deci iti creste pretul)

la abonament business de grup, poti sa ai mai multe numere pe care le aloci cum vrei tu, iar grupul are un numar de minute sau poti sa aloci pentru fiecare numar, toate astea fara sa platesti in plus (dar pretul abonamentului NUMAI MIC NU E)

la abonament de familie, presupun ca e ceva intre ele... asa ca

da un telefon, ca nu te costa nimic (daca ai deja digi, apelurile in retea sunt pur gratuite)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai cum sa adaugi persoane la un abonament de telefonie mobila. Pentru mine si sotia mea, am facut eu doua abonamente la telefonie. In rest am un singur abonament al TV si unul singur la internet. Normal ca n-ai cum pentru ca trebuie sa ai mai multe cartele diferite. Daca vrei, insa, puteti sa vorbiti toti de pe un singur telefo. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Păi iubitul meu are abonament, unul singur de internet si telefon. Si lui i s-a spus că poate adauga persoane pe abonamentul lui. Adică sa mă portez si eu la RCS&RDS si sa avem un singur abonament, pe numele lui.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Minte! Este vorba de DIGI Tel in familie care este pentru telefonia fixa nu pentru telefonia mobila.