| Xenoverse a întrebat:

Salutare!

Am un telefon Samsung Galaxy A5 2017 si problema e in felul urmator, cand bateria ajunge la 62% intr-o ora se descarca pana la 58% si iar cand ajunge la 34% in 5 ore se descarca pana la 10%. Inca de cand mi-am cumparat telefonul face asa, am incercat o resetare dar degeaba, ce pot sa fac ca sa numai sa se descarce?

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Să schimbi bateria, înseamnă că e pe ducă.

| M4RK a răspuns:

Ai intrat din Setari la Intretinere dispozitiv si apoi la Baterie sa inchizi aplicatile care iti consuma bateria ca iti raman deschise. Mai poti sa il pui si pe mod economisire energie medie care te ajuta.
Eu Mai am 32% baterie si nu l-am incarcat de 2 zile si 6 ore, il incarc fara fast-charge ca am timp sa il las 2-3 ore sau cat ii ia.

| AlexCratima2000 a răspuns:

Poti Schimba bateria