| AndrewR a întrebat:

Am facut un schimb de telefoane pe olx, eu am dat un s8 plus spart pe un s8, am facut schimb de telefoane fara cutie si accesorii. Acum, dupa 2 saptamani am primit un mesaj de la baiatul acela invocand ca ar fi aparut o problema la telefon cu reteaua si ca sa ne intalnim ca nu are chef sa plateasca 2-3 milioane. Intrebarea mea este, poate face plangere la politie sau ceva avand cutia telefonului cu imeiul declarandu-l pierdut, telefoanele s-au resetat la fata locului. Multumesc

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu-i mai raspunde si gata, nu e vina ta ca nu i mai merge lui nu stiu ce, poate e chiar vina lui si incearca sa te pacaleasca sa faci schimb inapoi pentru ca s-a razgandit sau cine stie ce, blocheaza-i nr si salut.

| OctavianSps a răspuns:

Nu are cum sa faca nici o plangere din moment ce nu ati facut acte, a acceptat schimbul de buna voie, faptul ca a aparut o problema la retea poate sa fie chiar din cauza lui. Stai linistit.

| AndrewR explică (pentru OctavianSps):

Ma gandeam ca poate sa l declare pierdut

| OctavianSps a răspuns (pentru AndrewR):

Nu iti mai face probleme, explica-i frumos ca ati convenit schimbul de comun acord, si daca il da pierdut pana si intrebarea asta de pe TPU o poti folosi ca dovada ca nu ai facut nimic rau.