| Trucker a întrebat:

Salutare TPU, am o nelamurire, vreau sa imi cumpar un telefon facut de cosmote (ZTE Blade V) eu fiind pe Vodafone, as putea sa il rulez in reteaua mea? Adica sa ii pun cartela mea de Vodafone si sa mearga normal... Dau funda cine imi zici, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Jokerh6662 a răspuns:

Nu, nu merge tu daca esti legitimat la o scoala poti invata la alta?

| Trucker explică (pentru Jokerh6662):

Inteleg, dar sa zicem ca telefonul acela il pot lua de pe eMAG, unde nu are nici o treaba cu cosmote (de mentionat ar fi in magazinele cosmote pe spate are inscriptionat Cosmote ) pe spate nu scrie nimic. atunci ar merge?

| Jokerh6662 a răspuns (pentru Trucker):

Da daca nu e de la cosmote da

3 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Nu asculta toti prostii,
daca o sa pui simplu o cartela Vodafone
n-o sa lucreze. dar daca faci decodare
atunci poti, servicii de decodare gasesti la orice colt