| NaturalLl a întrebat:

Samsung Galaxy S8 Plus sau iPhone 7 Plus? Si de ce daca se poate.

7 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Grea situatie.In lista asta se afla singurele telefoane de la firmele respective care dupa mine chiar isi merita banii(adica de la Samsung, S8/S8+ si de la Apple iPhone 7/7+)
Dar recumond mai mlt S8 pentru aspect care din toate punctele de vedere ii este superior iPhone-ului 7 de la constructie pana la software

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pot sa iti sugerez calea de mijloc? Cumpara un Oneplus 6 de pe situ oficial oneplus.net.De ce? Pentru ca are Android aproape curat deci se misca extrem de fluid, poti lua cu 8gb ram si 128gb memorie si procesorul este ca a lui s9.La camera dupa mine bate s8/iphone 7 si bateria tine mult si bine.Eu il am de cand o aparut si nu las schimba.

| Illuminati2016 a răspuns:

Un telefon mai depasit ca altul(deoarece au aparut generatiile mai noi)eu as merge pe s8 plus funda deoarece arata mai futuristic comparativ cu iphone-ul cu margini groase

| Kiduuxz a răspuns:

Depinde la ce il folosesti, insa eu iti recomand S8+, deoarece detin si eu unul si este foarte bun.
Spre deosebire de iphone are o baterie de 3500 ceea ce duce o zi fara probleme, ecranul este mare, insa eu nu simt ca este un telefon mare, adica este bun si pentru maini mici.
Functioneaza perfect, este rapid, camerele sunt bune, locul amprentei pentru mine nu este deranjant, iris scanner ul este rapid, se incarca repede si arata superb.
Sper ca te-am convins.

| NaturalLl explică (pentru Kiduuxz):

Dar la poze, are și acel efect de boke? Sa focalizeze centru și sa blureze mediul înconjurător?

| Roxin a răspuns (pentru NaturalLl):

Eu am iPhone 8 Plus si comparând cu S8-S9 vorbind de camera...e mult superior. Cel putin modul portret, absolut genial.
Nu se blochează, nu iti Închide aplicațiile, nu da erori, bateria e decenta. Depinde ce vrei sa faci cu el. Nu as schimba ever un iPhone pe un Samsung. Daca as avea cum, ti-as trimite câteva poze făcute cu modul portret. Rămâi șoc.

| NaturalLl explică (pentru Roxin):

Te inteleg, am o idee despre ce zici. Zici ca nu ai schimba ever un iPhone pe un Samsung. Ce parere ai de 7 Plus?