| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Samsung sau iphone si de ce as alege din s7 edge si iphone 6s?

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu as merge pe s7 edge, la specificatii sta mai bine.

| Miuletz a răspuns:

Iti explic si iti trimit si linkurile dupa
pe scurt
Samsung:
Baterie 3600 mAh
12 mp spate, 5 mp fata
4 gb ram
poti folosi microSD
cpu de 2.1-2.3 ghz
video-uri le poate face in 2k 30 fps, 1080p 60 fps si tot asa

Iphone:
Bateria 1715 mAh (nu degeaba fac toti glume cu bateria de la ei)
12 mp spate, 5 mp fata
cpu de 1.8 ghz
video-uri le face maxim in 1080p cu 30 fps

Doar din informatiile de baza poti observa ca Samsung este destul de superior fata de iphone
Acum din experienta vorbind (primul telefon Android, am avut 5 ani Android, dupa 4 ani ios, acum cateva luni m-am intors la Android): depinde si ce vrei
Samsung e mult mai performant, il poti customiza cum vrei, poti sa schimbi ringtone-ul/sa piratezi MULT mai usor, este mai "inteligent" (iti pui un wallpaper de obicei isi seteaza singur marimea, la iphone arata ca dracu ca nu si-o seteaza), pe cand iphone-ul e asa "telefonul prostului" ca stii care-i faza cu el si ce face din prima, singurul pro e ca aplicatii precum snapchat sunt facute pentru IOS si de aia merg mai bine pentru iphone decat pentru androide, si nici nu-ti poti schimba ringtone-ul/sa piratezi asa usor, trebuie sa te complici cu calculatorul si toate cele, in rest e cam meh. (Am avut s2, s4, iphone 5c, iphone 7, s9 edge actual, cred ca am destula experienta incat sa confirm lucrurile astea)

| ioan452 a răspuns:

Eu as alege iPhone. De un an folosesc un iPhone 6 și sunt mulțumit de el. A fost prima trecere la iOS. Și tot iPhone îmi iau. 6s este o alegere buna. Părerea mea.