| TeckTonik997 a întrebat:

Scuzati categoria dar are cineva abonament de telefon de la digi? suna interesant 3gb net, nelimitat orice in retea si 200 nationale la 2 euro sau 5gb nelimitat tot cu 5 euro/luna. Cum e semnalu'? Cum e viteza la net?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pe unde stai?
Viteza e direct proportionala cu semnalul!

| TeckTonik997 explică (pentru sltlp):

Arad(in oras) nu sate/orasele. dar e inutil daca merg la tara=n-am semal? ce pana mea.

| sltlp a răspuns (pentru TeckTonik997):

La tara sunt sanse sa ai sau sa nu ai semnal, dar in oras ai semnal.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Cum adica nelimitat in orice retea, dar totusi 200 nationale?

Eu zic sa mai citesti odata oferta cu mai multa atentie...

| TeckTonik997 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Scuze 2 euro: nelimitat digi, 200 nationale 2gb net
5 euro: nelimitat orice retea 5gb...
ofertele suna de nerefuzat daca te uiti ce hoti is voda, Orange, cosmote dar vreau opinii de la persoane care au tel mobil cu cartela de digi. am auzit ca unii sunt ft multumiti alti nu au semnal si cred ca netul e incet uneori.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru TeckTonik997):

Oferta de 5 euro suna mai bine.Doar ca iti va da un telefon gen 2001.Si nu va merge sa iti pui cartela digi in alte telefoane.Doar de la ei.Au si smart-uri la preturi avantajoase dar nu sunt cine stie ce...

| TeckTonik997 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cartelele merg si in alte telefoane, doar sa fie noi. eu am s3 si sigur se potriveste doar ca am gasit pe net persoane care se plang de semnal si de viteza internetului.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru TeckTonik997):

Chiar nu stiam ca merge pe telefoanele mai noi.Problema cu semnalul sta in felul urmator : Daca tu pe S3 ai 3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100, iar cartela digi nu accepta nici una din frecvente, nu vei avea semnal.Va trebui sa setezi S3-ul pe 2G si vei avea semnal doar in oras.

De aceea odata cu achizitionarea unui abonament digi iti vor baga pe gat si un telefon de la ei.Care e setat pe frecventele acceptate de antenele digi.

Acoperirea digi cuprinde undeva la 60% din suprafata tarii.Acum depinde unde locuiesti tu...

Cei de la digi, cu ofertele de genul asta, au incercat sa copieze sistemul unui francez care a lansat abonamente sub pretul pietei pe o retea deschisa. Faza e ca acel francez inainte sa lanseze abonamentul, a avut destui bani (in jur de 50mil. Euro) incat sa cumpere mai toate antenele de la Orange, Vodafone s.a.m.d.Astfel garantand semnal in orice zona a a tarii.

Cei de la digi doar s-au aruncat cu capul inainte.