| VladMC a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon cu android si mi-am facut o decizie.Priviti aici, si spuneti-mi ce parere aveti despre acest telefon si daca o sa ma pot juca cele mai noi jocuri la el:
https://eshop.orange.md/product.aspx?m=81&l=1&c=1&i=451
Spuneti-mi parerile voastre si daca merita sa cumpar acest telefon.Dau funda celui care o sa-mi explice mai bine.

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Wai prostule. Nu e 3.5, dar e 3.7. Si in al doilea rind costa 900 RON.
Si in al treilea rind, L9, Grand, QMax - nu costa chiar 1k RON, doar la mina a doua atita costa. + Telefoanele astea nu se vind la noi in Moldova.

Revenind la intrebarea TC-ului:

Telefonul nu-i bun pentru jocuri fiindca are procesor cu un singur nucleu., iar procesorul grafic este Intel hd 400mhz. Are problema cu microfonul (e prea incet), si daca asculti muzica la maxim, carcasa din spate, tremura foarte tare. El este un telefon chinez. (ZTE Grand X In). Eu l-am testat si stiu cum este. Un telefon mai bun este ZTE Grand X. El are procesor dual-core, cu nVidia, ecran qHD, tot se vinde la Orange. Tot este chinez, insa e mai bunisor + destul de popular. Si daca esti de la noi din Moldova, trebuie sa stii rusa. Forumul 4pda.ru ---> este foarte popular pentru android. Multe modalitati de recuperare, depisirea problemelor, intretinerea, actualizarea sistemului etc. Grand X este foarte popular acolo. Cumparal, n-ai sa regretiwinking

7 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

E un telefon destul bun bun.>dar de ce costa 3399 lei, atat de mult. poate imi explici si mie?

| aly300 a răspuns:

Eu zic sa iti iei de bani aia iei galaxy s4 sau Sony xperia z (ala e foarte slab care vrei tu sa il cumperi)

| mirciu1234 a răspuns:

Auzi mai bine mai strangeti bani si apoi cumpara Samsung galaxi stiu ca costa mult dar merg si mai multe jocuri pe el dar si pe modelul tau o sa mearga multicele jocuri (ninja fruit free; imposible; gorila rampage )si varamea are un telefon foarte performant pe care merg jocurile cele mai noi ca le descarca. Daca 50 la suta vrei un telefon ca sa joci jocuri mai bine nu-l cumpara.

| aly300 a răspuns (pentru mirciu1234):

Romana te cam bate...

| andreibrebeanu a răspuns:

Hmmm mi se pare cam scump si nue cel mai performant adica 34 de milioane poti sati iai un telefon mult mai bun si mai ieftin eu iti zic HTC one sau s4 sunt 25 de mil amdoua si poate sa duca orice joc nou

| davirob a răspuns:

Daca vrei ca sa iti mearga jocurile astea mai noi iti trebuie un telefon cu ultimul android si cu memorie mare

| ConovalciucCristian1992 a răspuns:

Deci, pentru toti DESTEPTII, care NU au vazut ca site-ul e ORANGE.MD, adica cel din Moldova, iar acolo e tot LEUL valuta, doar ca 1 leu RO este egal cu cca. 3, 5 lei Md. Deci, prin urmare, nu costa 3400, ci cca. 1000 lei Ro.
Acum, sa raspund la intrebarea ta: Nu prea merita sa iti cumperi acest telefon. La 1000 de lei ai putea sa iti cumperi LG Optimus L9, care este foarte performant la jocuri. O alta optiune ar fi LG 4X HD, Galaxy Grand sau Allview P5 Qmax ( toate 3 la cca. 1200 lei). Oricum, tu o sa faci alegerea asta, dar eu spun ca mai bine iti iei un L9 sau 4X HD, daca poti sa mai strangi ceva bani. NU uita, 4X HD este un telefon exceptional pentru. jocuri (tetat de mine). FUNDA?

| 0x11111051 a răspuns (pentru ConovalciucCristian1992):

Wai prostule. Nu e 3.5, dar e 3.7. Si in al doilea rind costa 900 RON.
Si in al treilea rind, L9, Grand, QMax - nu costa chiar 1k RON, doar la mina a doua atita costa. + Telefoanele astea nu se vind la noi in Moldova.

Revenind la intrebarea TC-ului:

Telefonul nu-i bun pentru jocuri fiindca are procesor cu un singur nucleu., iar procesorul grafic este Intel hd 400mhz. Are problema cu microfonul (e prea incet), si daca asculti muzica la maxim, carcasa din spate, tremura foarte tare. El este un telefon chinez. (ZTE Grand X In). Eu l-am testat si stiu cum este. Un telefon mai bun este ZTE Grand X. El are procesor dual-core, cu nVidia, ecran qHD, tot se vinde la Orange. Tot este chinez, insa e mai bunisor + destul de popular. Si daca esti de la noi din Moldova, trebuie sa stii rusa. Forumul 4pda.ru ---> este foarte popular pentru android. Multe modalitati de recuperare, depisirea problemelor, intretinerea, actualizarea sistemului etc. Grand X este foarte popular acolo. Cumparal, n-ai sa regretiwinking