| imc1995 a întrebat:

Intrebare pentru fete: credeti ca un baiat ff frumos e baiatul perfect? happy

58 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Frumusetea fizica nu o include obligatoriu si pe cea sufleteasca.In general cei f.frumosi sunt persoane increzute, cu toane, nestatornici (pentru ca au tentatii si oferte din toate partile), egoisti, cred ca lor li-se cuvine totul, ca nu mai trebuie sa se lupte pentru nimic pentru ca totul le va veni de-a gata! Eu am fugit mereu de cei prea frumosi.Se spune ca daca ai un partener f.frumos,va trebui sa-l imparti si cu altii!

| Razvan a răspuns:

Un baiat frumos imi capteaza privirea fara sa vreau.Vazand cat de "perfect" pare zic, hai sa vad cum vorbeste. Or, la capitolul asta dezamagirea e uriasano talkingE doar un ambalaj.Frumos colorat, dar totusi un ambalajwinking

| Gizăz a răspuns:

Să vezi răspunsuri ipocrite mai jos de la tot felul de „ingeraşi".

| cornel a răspuns:

Nu logic.

| Nicoleta a răspuns:

NU. Un baiat perfect nu inseamna neaparat ca e si cel mai frumos.Degeaba daca e frumos si nu se comporta frumos cu tine, sau nu are minte.

| Petronela a răspuns:

Nu pentru ca nu frumusetea inseamna perfectiune

| Aiicha a răspuns:

In niciun caz, pentru mine conteaza in primul rand daca ma simt bine in compania lui, sa fiu ceea ce sunt in prezenta lui...frumuseatea nu inseamna nimic pentru mine daca e fitos, iar cand deschide gura imi dau seama ca inteligenta sa lipseste no talking

| Piticaaa a răspuns:

Hmm... mie imi place sa visez la un baiat care sa fie frumos, destept, romantic, copilaros si sa stie sa gateasca si sa faca curat dupa minelaughing Cred ca cer prea multe de la viata... Dar acum pe bune, un baiat degeaba e frumos daca nu e de treaba. Ar fi dragut sa aiba si ceva in tartacuta. Eu am facut greseala sa ma uit la frumusete si nu la creier si a trebuit sa ma despart imediat de el deodata ce nu intelegea cuvintele care le scoteam pe gura!

| Contrast a răspuns:

Glumesti? laughing
Ce are una cu alta? Frumusetea nu e totul la un om! Sufletul, poate face un barbat mai putin frumos sa fie minunat, si pe altul fermecator sa para un monstru!
Mai sunt multe calitati care vor cataloga un barbat drept perfect, dar frumusetea, chiar daca e la "puterea" fff, nu va fi nici pe departe suficienta! happy

| lays a răspuns:

In nici un caz.baiatul ala frumos ar trebui sa mai aibe si ceva creier pe langa frumusete. daca e doar frumosoh go on...
plus ca astia frumosi sufera grav de eibig grin

| nutty a răspuns:

Cred ca degeaba ar fi frumos daca nu ar avea minte. eu nu tin cont asa mult de aspectul fizic, si baiatul perfect nu cred ca exista, asa cum nici fata perfecta nu exista. Eu asa consider... big grin

| xeleur a răspuns:

Depinde, si comportamentuk...etc...

| CreepyCrow a răspuns:

Da, daca ar fi si bun, sensibil, si nu ar supara niciodata fatabig grin

| Iuly006 a răspuns:

Intotdeauna conteaza si aspectul fizic dar mi se pare ca frumusetea exterioara nu e de ajuns.mai conteaza si intelectul si mai ales personalitatea si comportamentul.frumusetea interioara cantareste mai mult :X

| Cherisheverything a răspuns:

Bineinteles ca nu. Conteaza sa poti schimba 2 vorbe cu el laughing

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu happy!
Cel mai mult din punctul meu de vedere conteaza personalitatea, sa fie politicos, destept etc.
Nu doar un ambalaj ieftin.

| Georgix a răspuns:

Nuup. Daca e frumos si prost ajuta la ceva?laughing

| denisa_4116 a răspuns:

Nu niciodata sa nu crezi asta conteaza ce are in suflet poate inauntrul lui este rau

| Bubu a răspuns:

Nu numai frumusetea conteaza. Daca intalnesti un baiat frumos frumos nu inseamna ca te intelegi si bine cu el, poate nu va potriviti la caracterbig grin

| d33a a răspuns:

Nu, in niciun caz!

| lifeistough a răspuns:

Daca e foarte frumos sar toate fetele pe el!

| rockaholic a răspuns:

Nu!
Mai intai il judeci dupa personalitate, apoi dupa frumusete.

| rain a răspuns:

Atata abureala cat am citit in raspunsurile de la intrebarea asta, nu am citit vreodata in viata mea.

Sa va spun cum sta realitatea: da, sigur, trebuie sa aiba un suflet bun DAR trebuie sa arate si cat de cat bine. Poate si unii boschetari au un suflet fenomenal, dar nu vezi nici o gagica sa se apropie de ei.

Oricum, nu s-a nascut inca femeia care sa vada un barbat care arata foarte foarte bine (din punctul ei de vedere) si sa zica nu la o aventura cu el. La fel si la barbati.

| ancan a răspuns:

Cu siguranta nu!
iti vei da seama de asta in timp.
Stii cum se spune, frumusetea e trecatoare happy

| BitchImfabulous a răspuns:

Sigur ca nu, un baiat frumos nu e perfect, dupa mine ar trebui sa aiba si in creier cate ceva, sa nu fie stresant, prea gelos, nici sa fie indiferent.
Sa te alinte, sa ii pese de tine.
Sa te sprijine daca ai o problema.
In fine, mai multe dar pentru mine trebuie sa aiba si alte calitati, de exemplu descrierea de mai sus ar fi pentru baiatul perfect pentru ca nu poate sa aiba chiar toate calitatile dorite findca trebuie sa il accepti si cu defecte.

| TheDevilIsHere a răspuns:

Stii cum e... uneori judeci o carte dupa coperta, si doar daca iti place coperta nu inseamna ca iti place si continutul deci daca ma intelegi...trebuie sa fie si frumos, normal dar sa aiba si o personalitate bunawinking

| Roxii a răspuns:

Un baiat perfect nu inseamna numai frumusete, trebuie sa fie si frumos dar trebuie sa fie si inteligent amabil etc. adica sa aiba si ce creier!

| BiaJ a răspuns:

Nu

| NBieber a răspuns:

Pff. 75% da.

| lollopop a răspuns:

Nu.
Nu cred ca exista barbatul perfect.happy