| G2225hda a întrebat:

Pentru ce e,, funda"? Te ajuta cu ceva sau ce? Si ai un anumit numar de funde? Multumeschappy

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Fundele ti se acorda cand dai un raspuns iar utilizatorul care a postat intrebarea ii e de folos raspunsul tau si iti da funda.

| Nolkyz a răspuns:

Pentru unii conteaza, pentru altii nu conteaza. Funda primita pentru un raspuns este ca si o rasplata pentru ca ai reusit sa multumesti cel care a pus intrebarea. Cresti in rank pentru ca o funda valoreaza ceva, devii cunoscut pe site. Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda este un fel de "multumesc" celui care ti-a raspuns si consideri ca te-a ajutat cel mai mult.Te ajuta prin punctele obtinute(100 pentru fiecare) in clasament sau daca ai minim 10 % din cel putin 500 de raspunsuri, in cazul in care ai putea fi propus/a pentru a deveni expert.Mult succes.

| SouLIce a răspuns:

Daca strangi foarte multe fundite devi expert TPU

| xBya a răspuns:

Funda? Ai zis funda? OMG! OMG! Eu am o obsesie cu fundele, vreau sa strang cat mai multe, sa imi creasca punctajul, sa imi scada rankul de pe TPU, sa ajung experta, si ahh, daa! Iar apoi... apoi o sa... da big grin.