| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a avea cont pe acest site?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grea intrebare...
Nu sunt pro unei limite de varsta, dar sunt pro unui control.
Parinti care lucreaza de la ora noua la 22, asigura tot ce trebuie copiilor, in afara de cele mai importante lucruri: comunicarea si (auto)educatia.
Asa, copilul descopera internetul, descopera TPU, unde isi va expune problema.
Aici sunt diversi oameni. Unii nu au cele mai bune intentii si cum stie un copil sa filtreze un sfat bun de cel rau daca a ajuns sa intrebe de la o varsta frageda pe net in loc sa aiba o discutie cu cei mai apropiati?

Uite, m-ai inspirat sa pun o intrebare.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu cred că există neapărat o limită de vârstă. Oricine poate avea întrebări şi nevoie de ajutor, la orice vârstă.
Cred că părinţii ar fi cei mai în măsură să decidă ce fac copiii lor pe internet şi ce site-uri accesează.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, cel puțin 14 ani împliniți!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca era o limita de varsta ce bine ar fi fost..asa ca, atat timp cat poti scrie corect si esti apt pentru a raspunde si a ajuta acolo unde crezi ca poti, nimeni nu iti va sterge contul..si daca vocabularul este decent, este si mai bine
O zi frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Nu conteaza.

| OnuOnulică a răspuns:

Să depășescă 13-14 anii.

| Fatamuntilor a răspuns:

Atata timp cat se pastreza decenta, bunul simt, respectul si priceperea intr-un anumit domeniu varsta nu are prea mare mare importanta!
Am citit raspunsuri date de pusti de 12-13-14 care m-au lasat,, masca''.in timp ce unii adoloscenti de 16-17 dau raspunsuri,, trase de par ''
Totul tine de bunul simt, de cei 7 ani de acasa si de pricepere!
Si bineinteles de supravegerea parintilor, care (teoretic)ar trebui sa stie ce situri viziteza copii lor!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu contează vârsta.
Pa!

| andrei1237 a răspuns:

Nu conteaza ce varsta ai.Conditia ca sa poti avea cont este aceea de a scrie corect gramatical.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza vastra...atat timp cat esti capabil de a raspunde coerent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Media de varsta a scazut drastic.Pe viitor un ovul fecundat intre 1-2 saptamani va fi cel mai potrivit.

| Curious1324 a răspuns (pentru anonim_4396):

+)))

| Curious1324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista o varsta... Eu am 12 si am cont

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

TPU este deschis tuturor, fara limita de varsta.O seara buna.

| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Nu conteaza varsta ca la orece varsta tot nu stii tot si ai nevoie de ajutor.

| Alinaaa333 a răspuns:

P.S-am pus de curand o intrebare legata de niste tablete, se poate sa imi raspundeti?

| PisicaCuBere a răspuns:

Peste 12 ani cred.